Utrke

Hamilton priprijetio: Naredna sezona je moja!

AutoMoto / AutoMoto Sport | 27. 11. 2013. u 18:20 S.S.

Britanski vozač Formule 1 i član 'Mercedesa' Lewis Hamilton rekao je danas da mu je jedini cilj sljedeće sezone osvajanje titule svjetskog prvaka i prekid dominacije 'Red Bulla'.

Hamiltonu je sezona na izmaku bila prva u ekipi 'Mercedesa', a na kraju je zauzeo četvrto mjesto, iza Sebastiana Vettela (Red Bull), Fernanda Alonsa (Ferrari) i Marka Webbera (Red Bull), prenosi Tanjug.

U konkurenciji konstruktora 'Mercedes' je zauzeo drugo mjesto s 360 bodova, iza 'Red Bulla' koji je sakupio 596 bodova.

"Zauzeli smo drugo mjesto i naravno da ne želimo da sljedeće godine opet budemo na toj poziciji, već da napravimo korak više. To je i moj, ali i cilj cijele ekipe", rekao je Hamilton za britanski Sky.

Jedinu titulu do sada Hamilton je osvojio 2008. godine, tada u bolidu 'McLarena'. Posljednje četiri godine ekipa 'Red Bulla' i Vettel dominiraju svjetskim prvenstvom Formule 1.