Sfera u Sarajevu
Konferencija o tehnologiji betona okupila najveći broj sudionika do sada
Tekst članka se nastavlja ispod banera
Sedma Međunarodna znanstveno-stručna konferencija ''Sfera 2019: Tehnologija betona'' uspješno je završena u Sarajevu.
Okupila je najveći broj učesnika do sada koji su stigli s područja cijele regije. Na jednom mjestu je struka i znanost komunicirali, iznosili stavove, mišljenja, te je time otvorena mogućnost za upostavljanje domaće i međunarodne suradnje, priopćeno je iz Sfere.
Cilj organizatora je bio osigurati sudionicima kvalitetan ambijent za održavanje poslovnih sastanaka i prezentacija, a sve u cilju unapređenja poslovanja. Znanstevno-stručne konferencije iz oblasti građevinarstva i arhitekture postale su tradicionalne i prepoznate u cijelog regiji kao respektabilan događaj koji spaja struku i znanost.
Sponzori i partneri konferencije su tržišni lideri u oblasti tehnologije betona, te su putem prezentacija javnosti ukazali na nove tehnologije građenja, te sustave koji doprinose razvoju sektora građevinarstva. Na izložbenim štandovima održani su B2B sastanci, kao i praktični primjeri, sa eksponatima detalja izvođenja pojedinih dijelova objekata.
Sponzori ovogodišnje konferencije su kompanije: Sika BH d.o.o., Tvornica Cementa Kakanj d.d., Pinky-S d.o.o., te kompanija Penetron.
Partneri i izlagači konferencije su: TKK d.o.o., Fabika cementa Lukavac d.d., Put Inženjering d.o.o., Brend Xypex, MC Bauchemie d.o.o., Nexe beton d.o.o, Tehna d.o.o., Transportbeton d.o.o., BT3BH d.o.o., Beton Lučko d.o.o., Xella d.o.o., Hering d.d., Martini Gradnja d.o.o., Kelteks d.o.o., Guma-M d.o.o., Inter d.o.o., Duly d.o.o., te kompanija Beton Ing d.o.o.
Konferencija je trajala dva dana, te pored predavanja sponzora i partnera, stručnjaka i profesora, drugog dana je održana i panel diskusija o temi konferencije u kojoj su sudjelovali svi, te se razvila zanimljiva i korisna interakcija.
Inače, konferenciju je organizovala kompanija Sfera d.o.o. Mostar u suradnji sa Građevinskim fakultetom Sarajevo, Institutom za standardizaciju BiH, IGH institutom iz Zagreba, te GIT institutom iz Tuzle. Zaključci koji su doneseni na konferenciji bit će poslati vladinim institucijama na razmatranje, te će isti biti začetak zajedničke suradnje Univerziteta i gospodarskog sektora u cilju poboljšanja edukacije kadra i struke.