Međunarodni okrugli stol

Rusija želi plinsku suradnju s afričkim zemljama

Prema procjenama stručnjaka, Afrika će generirati više od 60% globalnog rasta stanovništva do 2050. godine. Očekuje se da će regija doživjeti značajan gospodarski rast, koji će biti popraćen dvostrukim povećanjem potrošnje energije.
Gospodarstvo / Industrija | 23. 06. 2023. u 14:19 Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Ruski državni energetski div Gazprom otvoren je za konstruktivne prijedloge afričkih država i spreman im je ponuditi svoje iskustvo i tehnologiju, poručili su iz tvrtke, prenosi Geopolitika.news.

"Šira uporaba prirodnog plina pomoći će Africi u rješavanju niza problema, od gospodarskih do društvenih i ekoloških. Uvjereni smo da je neophodno da Afrika otkrije sve prednosti koje donosi ova vrsta goriva. Vidimo potencijal u suradnji s afričkim zemljama i možemo im ponuditi našu jedinstvenu stručnost i iskustvo u tehnologiji", rekao je šef odjela Gazproma Dmitrij Kandoga, piše TASS.

U tijeku je okrugli stol

U tijeku je međunarodni okrugli stol pod nazivom "Prednosti prirodnog plina za stanovništvo i gospodarstvo" u Johannesburgu, Južnoj Africi, piše TASS.

Tijekom okruglog stola prezentacije su održali predstavnici Gazproma i kompanija Grupe Gazprom, i to Gazprom Gazifikacija, Gazprom Energoholding i Gazprom Helium Service.

Očekuje se da će regija doživjeti gospodarski rast

"S obzirom da Vlada Južnoafričke Republike vodi politiku dekarbonizacije gospodarstva, plin može postati učinkovito rješenje za zadovoljenje potražnje za energijom, budući da obnovljivi izvori energije ne mogu osigurati nesmetanu opskrbu energijom. Stoga vjerujem da iskustvo Gazproma u projektima ukapljivanja i izgradnje plinovoda mogu biti od interesa za naše južnoafričke partnere", rekao je Ilja Rogačev, opunomoćeni veleposlanik Ruske Federacije u toj državi.

Prema procjenama stručnjaka, Afrika će generirati više od 60% globalnog rasta stanovništva do 2050. godine. Očekuje se da će regija doživjeti značajan gospodarski rast, koji će biti popraćen dvostrukim povećanjem potrošnje energije. Konkretno, potražnja za prirodnim plinom će se povećati za 2.5 puta, tvrde iz Gazproma. Međutim, od danas se većina plina proizvedenog u Africi izvozi u inozemstvo.

 

Kopirati
Drag cursor here to close