Prosvjedna šetnja
HNŽ: Doktori su revoltirani, nezadovoljni i neće odustati
Tekst članka se nastavlja ispod banera
''Doktori su revoltirani i nezadovoljni toliko da ih sudska presuda i nove zabrane neće spriječiti da dobiju ono što su ostali u državi dobili'', rekla je za Bljesak.info predsjednica Sindikata doktora medicine i stomatologije Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) Kristina Bevanda.
Pročitajte još
Bevanda je na prosvjednoj šetnji koja je održana u ponedjeljak u Mostaru, rekla kako zahtjevi Sindikata ostaju isti, te kako je sljedeće u planu pokretanje generalnog štrajka.
''Zahtjevi ostaju isti, znači potpisivanje kolektivnog ugovora za sve liječnike bez ikakve namjere diskriminacije ostalog osoblja', rekla je Bevanda.
Dodala je da u utorak liječnici imaju sastanak s predsjednikom Vlade HNŽ Nevenkom Hercegom.
Doktori medicine i stomatologije Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) su održali mirnu prosvjednu šetnju kako bi upozorili sve na ignorantski odnos županijske vlasti prema njihovim zahtjevima.
Prosvjedna šetnja započela je nešto nakon osam sati, a liječnici su se od stadiona pod Bijelim Brijegom uputili prema zgradi Vlade HNŽ.
Sindikat od županije Vlade traže potpisivanje zasebnog kolektivnog ugovora za doktore medicine i stomatologije, kao što je to urađeno u drugim županijama. Također, traže povećanje satnice s trenutne 2 marke na 2,6 maraka te povećanje koeficijenata za 1,2 za sve grupe liječnika - za doktore medicine, specijaliste i subspecijaliste.
Pridruživši se mirnoj prosvjednoj šetnji nezadovoljstvo stavom županijske vlade prema liječnicima izrazila je i doktorica iz Konjica Lejla Nuhanović Gakić, koja je u Mostar došla zajedno s kolegama iz Konjica i Jablanice.
''Zar smo mi zaslužili da se na ovakav način borimo za svoja prava i da nas ovako ponižavaju da izlazimo na ulicu? Mi u svojim namjerama nećemo pokleknuti jer vlada je danas jedna, sutra druga, a mi smo zauvijek doktori i tako će uvijek ostati'', poručila je.
Ranije je najavljeno da ukoliko 19. ožujka dođe do štrajka, liječnici će obrađivati samo pacijente čiji je život ugrožen i kojima zbog njihovog stanja prijeti trajni invaliditet.
Onkološki pacijenti i trudnice primat će se po ustaljenom redoslijedu, a sve ostalo stavlja se na čekanje.