Istiniti stereotipi
Britanci potroše pet mjeseci života pričajući o vremenu
Tekst članka se nastavlja ispod banera
Izgleda da se neki stereotipi ipak temelje na istini. Nedavno istraživanje pokazalo je da Britanci u prosjeku provedu pet mjeseci svog života pričajući o vremenu.
Studija, kojom je bilo obuhvaćeno 2.000 odraslih osoba otkriva, također, da se vremenska problematika pojavljuje u razgovoru otprilike tri puta dnevno. Konverzacije o temperaturi, suncu ili kiši obično traju nešto manje od tri minute, što zbirno iznosi devet minuta dnevno, odnosno jedan sat tjedno.
Pored toga, Britanci imaju naviku postavljati barem jedan komentar o vremenu tjedno na nekoj od društvenih mreža, a potroše i 11 minuta tjedno proveravajući vremensku prognozu na televiziji, telefonskoj aplikaciji ili na internetu.
Većina Britanaca smatra da je vrijeme zgodna tema za neobavezno pričanje s nepoznatom osobom ili popunjavanje praznine kada konverzacija iznenada zamre.
"Britance često kritiziraju da stalno pričaju o vremenu, a izgleda da je to zaista tako. Samim tim što je promjenjivo i nepredvidljivo, vrijme je česta tema razgovora", navela je Ema Rusell, predstavnica kompanije sportske odjeće Heli Hansen koja je naručila istraživanje.
"Vrijeme može puno utjecati na naše aktivnosti i raspoloženja, zato mi toliko i razgovaramo o njemu", zaključila je ona, prenosi list Telegraph.
Istraživanje otkriva da Britanci najviše razgovaraju o hladnoći, a potom o kiši, vjetru i vrućini. Među ostalim omiljenim temama su dnevna vremenska prognoza i rasprava o tome je li bila točna ili pogrešna.
Vrijeme će najčešće biti tema u razgovoru sa nepoznatom osobom, zatim sa starijom osobom, kolegama s posla, prijateljima i na kraju roditeljima. Prvo što će čak sedam od 10 Britanaca uraditi ujutru nakon buđenja jeste provjeriti kakvo ih vrijeme očekuje pogledom kroz prozor ili slušanjem prognoze.