Žena BiH
Projekt u Mostaru: Aktivno NE pasivno, socijalno-društveno uključivanje žena
Tekst članka se nastavlja ispod banera
Udruženje "Žena BiH" Mostar u partnerstvu sa "Inicijativom građanki/na Mostar" provodi projekt pod nazivom "Aktivno NE pasivno, socijalno-društveno uključivanje žena".
U proteklom periodu "Žena BiH" u partnerstvu sa Inicijativom građanki/na Mostara održala je nekoliko aktivnosti u okviru projekta: "Aktivno NE pasivno, socijalno-društveno uključivanje žena". Prije samog početka projektnih aktivnosti održan je informativni sastanak sa korisnicama "Žena BiH" i zainteresiranim ženama iz Mostara.
Zabavni program
S ciljem boljeg upoznavanja žena, ali i socijalizacije organizirana je posjeta Avanturističkom parku Peć Mlini i posjeta Ravlića pećini u općini Grude uz sami izvor rijeke ponornice Tihaljine. Osim posjete prirodnim ljepotama Hercegovine, organizirano je druženje uz predstavu, točnije uz Mostarsku lisku. Odgledane su predstave: "Covid ljubav" i "Terapija".
Radno-okupacijska terapija i edukacije
U proteklih mjesec dana "Žena BiH" i Inicijativa građanki su organizirali radno-okupacionu terapiju i edukacije, te su žene imale priliku da se kreativno druže. Na radionicama je sudjelovalo 25 žena, kako korisnica "Žena BiH", tako i zainteresiranih nezaposlenih žena i penzionerki. Održane su sljedeće radionice:
- korištenje digitalnih alata komunikacije
- izrada nakita
- izrada prirodnih sapuna
- radionice psihološke podrške
Pored održanih radionica, a s ciljem prezentiranja projekta na razini Mostara, održan je i informativni sastanak sa komisijom za ravnopravnost spolova Gradskog vijeća Grada Mostara.
Udruženje "Žena BiH" i Inicijativa građanki/na Mostara pozivaju sve zainteresirane žene da se pridruže kreativnim radionicama.
O projektu
Udruženje "Žena BiH" Mostar implementira projekat u partnerstvu sa "Inicijativom građanki/na Mostar" pod nazivom "Aktivno NE pasivno, socijalno-društveno uključivanje žena" a koji se realizira u okviru projekta "Mostar - prostori koji pokreću" čiji je nositelj People in Need (PIN), a ravnopravni članovi konzorcija su Everyday Peace Indicators (EPI), Omladinski Kulturni centar Abrašević (OKC Abrašević), Agencija lokalne demokracije Mostar (LDA Mostar) i NEŠTO VIŠE.