Regé-Jean Page
Tko je 34-godišnjak kojeg su proglasili najljepšim muškarcem svijeta?
Tekst članka se nastavlja ispod banera
Zvijezda Bridgertona, Regé-Jean Page, 34-godišnji Britanac koji je proglašen najljepšim muškarcem svijeta, postao je senzacija preko noći. Dogodilo se to 2021. godine kad je izašla prva sezona popularne Netflixove serije u kojoj je on glumio vojvodu Simona Basseta.
Page je u veoma kratkom vremenu dobio milijune pratitelja na Instagramu, a dio popularnosti svakako se može pripisati sad već slavnoj sceni seksa u petoj epizodi gdje je Page u ljubavnom klinču s kolegicom Phoebe Dynevor. Jednom je priznao i da su mu vrući kadrovi u Bridgertonu donijeli obiteljske neugodnosti.
"U WhatsApp grupi sam upozorio cijelu obitelj na petu epizodu, ali sam zaboravio na jednu rođakinju. Odjednom su mi počele stizati njene poruke. 'Puno puta tijekom gledanja morala sam si taktički otići skuhati čaj, ali kad bih se vratila, scena je još trajala. Morala sam opet otići prokuhati vodu'", rekao je 2021. Jimmyju Fallonu.
Ubrzo nakon toga počeo se spominjati kao favorit za ulogu Jamesa Bonda. "Ako ste Britanac i radite dobro, tada ljudi počinju govoriti tu riječ na B", rekao je on kratko na šuškanja o tome da bi upravo on mogao zamijeniti Daniela Craiga. Na Instagramu ga danas prati 6.5 milijuna ljudi, a 2023. godine gledatelji će ga moći gledati u najavljivanom hitu Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves.
Postigao 93.65 posto
Regé-Jean Page prema zlatnom rezu ima najsavršenije lice jer je ostvario najvišu ocjenu za razmak između očiju. Također, sam položaj njegovih očiju zaradio je visoku ocjenu na ljestvici savršenosti. "On ima klasično lijepo lice i divne smeđe oči. Njegove savršeno oblikovane usne također su dobile visoku ocjenu, a jedina niža ocjena koju je dobio bila je širina i duljina nosa", zaključeno je.
Sveukupno, postigao je 93.65 posto na omjeru savršenosti.
Što je Phi, grčki zlatni omjer ljepote?
Ovaj postupak za mjerenje ljepote potječe iz europske renesanse. Umjetnici i arhitekti koristili su se jednadžbom, poznatom kao zlatni omjer, pri stvaranju svojih remek-djela. Omjer se može primijeniti na bilo što, a koristio ga je Leonardo Da Vinci u poznatom djelu Vitruvijev čovjek.
Znanstvenici su od tada prilagodili matematičku formulu kako bi otkrili što osobu čini lijepom. Mjere se duljina i širina nečijeg lica, a pretpostavka je da, što su omjeri lica ili tijela bliži broju 1.618 (Phi), to je čovjek ljepši. Zatim se mjeri dužina od linije kose na čelu do mjesta između očiju, kao i od mjesta između očiju i dna nosa i od dna nosa do dna brade.
Osoba se smatra lijepom ako su brojevi jednaki. Zatim se pozornost posvećuje simetriji i proporcijama lica. Kako bi se netko smatrao lijepim prema zlatnom omjeru, duljina uha mora biti jednaka duljini nosa, a širina oka mora biti jednaka udaljenosti između očiju.