Evo odgovora!
Zašto mamurluk jače "boli" nakon 30-te?
Tekst članka se nastavlja ispod banera
Mladi ljudi lako popiju čašu vina, dvije čaše martinija i nekoliko žestokih pića a da drugi dan ne osjećaju nikakve posljedice. Što se događa u 30-tim da mamurluk nakon lude noći traje danima?
Radi li se o godinama? Stručnjaci kažu da ne i smatraju da je veća vjerojatnost da se radi o nakupljenim toksinima u organizmu tijekom godina zbog čega mu je potrebno puno više vremena kako bi izbacio alkohol iz tijela, piše Ordinacija.hr.
Rezultat; što smo stariji, mamurluci su gori...
Konzumirajte manje toksina i vaš organizam će raditi bolje
Piti manje alkoholnih pića je svakako pravo rješenje. Upravo je etanol sastojak alkoholnih pića koji je toksin, i pri svakoj čaši ispijenog pića, etanol se "prošeće" organizmom stotinjak puta prije nego ga izbaci van. Zdrava se jetra riješi jednog pića kroz sat vremena, popijete li više, pripremite se na mamurluk, prenosi yahoo.com.
Koje je boje vaša jetra?
Prema riječima dr. Eric Braverman, autora knjige "Mlađi ti", zdrava je jetra sjajna i crvenkasta, dok jetra alkoholičara (masna jetra) izgleda oštećeno i tamne je boje. On tvrdi da svatko tko popije dva alkoholna pića svake večeri ima masnujetru, koja tada akumulira veliki broj triglicerida i usporava regulaciju glukoze te uslijed toga radi usporeno.
Alkohol uz večeru ili alkohol uz ručak
Enzim zaslužan za razgradnju etanola u organizmu se naziva "alkohol dehidrogenaza" (ADH), a on je na vrhuncu "rada" navečer dok je tijekom dana njegova sposobnost razgradnje slabija. To je i jedan od razloga zašto se osjećate pijanije ako popijete čašu vina za vrijeme ručka nego navečer. Geni također određuju koliko će čovjek ovog enzima proizvoditi, pa su tako neki pojedinci osjetljiviji na alkohol, dok drugi mogu popiti mnogo više.