Metode rane detekcije melanoma

Radionice o melanomu za zdravstvene djelatnike, studente i nezdravstvene djelatnike

Osnovni cilj edukativnih radionica je širenje znanja i podizanje svijesti o mogućim kliničkim slikama melanoma.
Lifestyle / Zdravlje | 14. 12. 2018. u 16:48 Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nastavljajući s realizacijom započetih edukativnih radionica tijekom ljeta, a u okviru provođenja svojih redovitih aktivnosti na projektu MELAdetect – Rano otkrivanje melanoma kože, sluznica i oka, započinje se s novim ciklusom dvodnevnih radionica na temu Metode rane detekcije melanoma za zdravstvene i nezdravstvene djelatnike.

Radionice namijenjene zdravstvenim djelatnicima i studentima kao i radionice namijenjene nezdravstvenim djelatnicima (frizeri/ke, kozmetičari/ke, pedikeri/ke, optičari/ke i optometristi/ce itd) koje će voditi eminentni stručnjaci iz ovogpodručja, održat će se u ponedjeljak, 17. prosinca 2018. godine s početkom u 12:00 sati u Amfiteatru Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru i u utorak, 18. prosinca 2018. godine s početkom u 10:00 sati u Vijećnici Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru.

Nakon predavanja i prikaza slučajeva uslijedit će tematska rasprava sa sudionicima radionica. Predavači su: prof.  dr. sc. Dubravka Šimić, dr. med. spec. dermatovenerologije i subspec onkologije, prof . dr. sc. Ivan Ćavar, dr. med. spec. oftalmologije i prof . dr. sc. Katarina Vukojević.

Sudjelovanje na radionicama za zdravstvene djelatnike boduje se sukladno Pravilniku liječničke komore HNŽ. Također, sudionicima ovih radionica biti će podijeljene potvrde o sudjelovanju.  Svi prisutni sudionici moći će se predbilježiti za obavljanje preventivnog pregleda, koji će se provoditi u sklopu projekta MELAdetect, o čemu će biti pravovremeno obaviješteni.

Osnovni cilj edukativnih radionica je širenje znanja i podizanje svijesti o mogućim kliničkim slikama melanoma, novim dijagnostičko-terapijskim procedurama i mogućnostima sudjelovanja u kliničkim studijama, budući da je melanom najzloćudniji tumor kože i sluznica, a nije ga uvijek lako dijagnosticirati u ranoj fazi. Njegovo kasno otkrivanje ostavlja male mogućnosti za izlječenje oboljelih, te je od iznimne važnosti rano otkrivanje.

''Ovim putem pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže radionicama te ukoliko želite saznati više informacija o melanomu te dobiti individualni savjet ili pregled, molim registrirajte se putem aplikacije https://ehealth.meladetect.com/ te nam pošaljite svoj upit'', navode organizatori događaja.

Projekt MELAdetect realizira se u sklopu trilateralnog programa Interreg IPA prekogranične suradnje Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2014-2020, koji se sufinancira iz sredstava Europske unije. Ukupna vrijednost projekta je 652.427,90 EUR, a vodeći partner je Zavod za javno zdravstvo Zadar, s projektnim partnerima Sveučilištem u Zadru, Agencijom za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA, te Medicinskim fakultetom Sveučilišta u Mostaru i JZU Općom bolnicom “Blažo Orlandić” Bar.

Kopirati
Drag cursor here to close