Iskra koja budi kreativnost
Mostar: Predstavljanje inovativnog programa za mlade
Tekst članka se nastavlja ispod banera
U cilju osnaživanja mladih i poticanja njihove kreativnosti, British Council implementira projekt SPARK Mostar.
Na svečanom otvaranju projekta, koji će se održati 21. listopada 2024. godine u Gradskoj Vijećnici u Mostar s početkom u 11:00 sati, predstavit će se inovativni programi namijenjeni mladima uzrasta 10-26 godina iz Mostara.
Angažman mladih
Svečani događaj otvorit će britanski veleposlanik u Bosni i Hercegovini Julian Reilly te će se pridružiti i ministar obrazovanja, znanosti, kulture i sporta HNŽ Adnan Velagić koji će govoriti o značaju povezivanja angažmana mladih i obrazovanja.
Nakon predstavljanja projekta i mogućnosti za sudjelovanje, uslijedit će potpisivanje dva Memoranduma o razumijevanju (MoU) između British Council-a i Univerziteta "Džemal Bijedić" te British Council-a i Sveučilišta u Mostaru.
Ovi memorandumi neće samo formalizirati partnerstvo, već će i postaviti temelje za buduću suradnju u razvoju obrazovnih i kreativnih programa.
Rektorica Univerziteta "Džemal Bijedić" prof. dr. Alena Huseinbegović i prorektorica Sveučilišta u Mostaru prof. dr. Sanja Bijakšić, podijelit će svoja viđenja o važnosti suradnje između akademskih institucija i šire zajednice.
Projekt SPARK ima fokus na razvoj vještina kod mladih kroz interaktivno učenje i praktične izazove. Kroz različite aktivnosti, mladi će imati priliku steći znanja iz oblasti kodiranja, upravljanja projektima i nastave engleskog jezika.
Prilika za srednjoškolce
SPARK nije samo projekt, već platforma koja mladima pruža mogućnost da oslobode svoj potencijal i ostvare svoje ideje. Kroz ovaj program cilj je osnažiti mlade da postanu aktivni članovi svojih zajednica i doprinesu pozitivnim promjenama.
Također, na svečanom otvaranju projekta bit će predstavljen otvoreni poziv srednjoškolcima za sudjelovanje u projektu.
SPARK program za srednjoškolce (15-18 godina) nudi obuku iz razvoja i upravljanja projektima, kroz koju mladi uče kako da svoje ideje pretvore u stvarne projekte.
Kroz praktične primjere i simulacije, sudionici stječu vještine za efikasno upravljanje timovima, resursima i vremenom.
Po završetku treninga, učenici rade na konkretnim projektima u svojim zajednicama, ostavljajući pozitivan utjecaj i stvarajući vidljive promjene.
Na program se mogu prijaviti svi srednjoškolci uzrasta od 15 do 18 godina, iz Mostara, koji žele napraviti promjenu. Više o pozivu možete pronaći na stranici British Councila ovdje, a prijaviti se možete OVDJE.