Londonski derbi

Arsenal s igračem manje do boda

Sport / Flash | 05. 03. 2016. u 14:50 Z.S.

Tottenham i Arsenal su u derbiju sjevernog Londona u 29. kolu Premier lige odigrali 2:2.

Tim rezultatom najsretniji može biti Leicester koji ima priliku pobjeći pratnji.

Arsenal je poveo iz prve prave šanse na utakmici. Igrala se 39. minuta, Welbeck je s lijeve strane u sredini na 13, 14 metara vidio nečuvanog Bellerina koji daje na pet metara na Ramseya , a on petom posprema u mrežu Llorisa za 1:0.

Coquelin je u 55. minuti neopreznim startom srušio Kanea i dobio drugi žuti karton te ranijie put u svlačionicu.

Nije dugo Arsenal izdržao s igračem manje. Spursi su u 58. minuti tražili gol nakon udarca Kanea s pet metara, ali i usporena snimka je pokazala da nema gola. Ipak, dvije minute kasnije Tottenham je zasluženo izjednačio. Alderweireld je ostao sam na tri, četiri metara i snažnim je udarcem probio Ospinu.

U 62. minuti potpuni preokret domaćina, a sjajno je iskosa s lijeve strane s ruba šesnaesterca u suprotni kut pogodio Kane.

Kakav pogodak: Harry Kane sjajno pogodio protiv Arsenala!

Posted by Balkan Sport on Saturday, 5 March 2016

Iako s igračem manje, Arsenal se nije predavao, u 76. minuti stigli su do izjednačenja kada je pogodio Sanchez.

Kako piše Goal.com, samom derbiju sjevernog Londona prethodio je sukob navijača u kojem je bilo razbijenih glava.