Black Belt Ope

JK Neretva: 10 medalja i dva pehara iz Zagreba

Sport / Flash | 22. 02. 2016. u 12:57 S. M.

Proteklog vikenda u Zagrebu je održan međunarodni džudo turnir pod nazivom “Black Belt Open”. Turnir je održan u dvorani “Sutinska vrela”, a okupio je oko 500 natjecatelja iz oko 40 klubova.

Trener mostarske JK “Neretve” je na ovaj turnir poveo osam natjecatelja, a mostarski džudaši su se vratili kući bogatiji za 10 sjajnih odličja.

Od osam natjecatelja osvojeno je ukupno sedam zlatnih i srebrena. Niti jedan klub nije uspio napraviti takav rezultat uzme li se u obzir broj natjecatelja koje su ostali klubovi imali.

Pored ovog fantastičnog sportskog rezultata mostarske galebice i galebovi su uspjeli osvojiti i pehar za ekipno peto mjesto, uz napomenu kako je JK Neretva imala najmanje natjecatelja od svih ostalih 40 klubova.

Za najuspješniju natjecateljicu turnira do 10 godina proglašena je članica “Neretve”, Korina Džidić i osvojila pehar. Džidić je u svom uzrastu imala najviše protivnica u kategoriji do 32 kg. Sve protivnice je pobjeđivala na najviše moguće bodove te zasluženo osvojila titulu najbolje natjecateljice turnira.

Neki članovi Neretve su se okušali i u starijem uzrastu, pa su i tu osvojili medalje, a to su Lana Tole i Korina Džidić.

• Korina Džidić -32 kg (U12)

“Jako sam zadovoljan nastupom naših natjecatelja. Očigledan je napredak na treninzima koji su rezultirali ovolikim brojem medalja u posljednje vrijeme. Znamo kako većina džudo klubova u regiji imaju vlastitu dvoranu i odlične uvijete za treniranje, što mi još uvijek nemamo.

Trenutno koristimo dvoranu na HŠK Zrinjski kojima smo neizmjerno zahvalni. Naši mladi natjecatelji su pokazali odličan nastup i sasvim sigurno je kako bi uz značajniju podršku sponzora jednog dana mogli imati i praviti dobre rezultate na velikim europskim turnirima. Ovim putem se zahvaljujemo i sponzoru GUMA X koji su nam i ovaj put izašli u susret te osigurali put u Zagreb. Sada se okrećemo daljnjem radu i pripremama za sljedeće turnire koji slijede”, priopćeno je iz kluba.