NBA

Bogdanović i Teletović solidni u rijetkoj pobjedi Netsa

Sport / Košarka | 22. 01. 2015. u 09:34 S. M.

Atlanta je na svom parketu svladala Indiana Pacerse sa 110-91 ostvarivši tako 14. pobjedu zaredom kojom je stigla na omjer pobjeda i poraza 35-8 što joj osigurava najbolji omjer na Istoku najmanje do 1. veljače.

Do 14. pobjede zaredom Hawkse su predvodili Jeff Teague (17 poena, 11 asistencija) i Demarre Carroll (17), dok je kod Pacersa, koji su izgubili šesti put zaredom, najefikasniji bio CJ Miles (18).

Brooklyn Netsi su kao gosti svladali Sacramento Kingse sa 103:100 u utakmici u kojoj su umalo propustili vodstvo od 23 razlike. Naime, u drugoj četvrtini Netsi su poveli sa 60-37, samo da bi Kingsi minutu i pol prije kraja stigli na 96-94. No, tada je Joe Johnson pogodio tricu za 99-94, a isti je igrač u posljednjoj minuti pogodio sva četiri slobodna bacanja i tako spriječio preokret.

Hrvatski reprezentativac u sastavu Netsa Bojan Bogdanović krenuo je u početnoj petorci te je za 30 minuta provedenih na terenu postigao 10 koševa (šut iz igre 3-10) uz tri skoka i jednu asistenciju. Mirza Teletović ušao je s klupe i za 21 minutu postigao tek pet poena, ali je dodao sedam skokova.

Vodeća momčad Zapada i čitave lige Golden State Warriorsi ostvarili su novu, 17. uzastopnu domaću pobjedu svladavši Houston Rocketse sa 126-113. Do četvrte ovosezonske pobjede protiv Rocketsa Warriorse su standardno vodili Klay Thompson (27) i Stephen Curry (22, 10 asistencija), dok je James Harden (33) bio najraspoloženiji kod gostiju.

Sacramento - Brooklyn 100-103
Atlanta - Indiana 110-91
Washington - Oklahoma City 103-105 - produžetak
Detroit - Orlando 128-118
Memphis - Toronto 92-86
Minnesota - Dallas 75-98
New Orleans - LA Lakers 96-80
Charlotte - Miami 78-76