NBA

Bogdanovićevih 19 za sjajnu pobjedu Utaha

Najneizvjesnije je bilo u Phoenixu gdje je Memphis porazio domaće Sunse sa 114:113.
Sport / Košarka | 28. 12. 2021. u 08:40 Bljesak.info

Bojan Bogdanović bio je drugi najefikasniji igrač Jazza sa 19 poena za 29 minuta na parketu. Iz igre je šutirao 7-16, od čega 1-7 za tricu, a upisao je i 3 skoka i 2 asistencije, ali i 4 izgubljene lopte.

Najefikasniji igrač pobjedničkog sastava bio je Jordan Clarkson sa 23 poena, Rudy Gobert je upisao 16 poena, 13 skokova i 3 blokade, dok je kod Spursa prednjačio Derrick White sa 21 poenom.

Najneizvjesnije je bilo u Phoenixu gdje je Memphis porazio domaće Sunse sa 114:113. Pobjedu Memphisu donio je Ja Morant u posljednjim trenucima susreta, zabivši nakon teškog ulaza pod koš sa zvukom sirene. Ukupno je Morant zabio 33 poena, od čega 21 u drugom poluvremenu. Desmond Bane ubacio je 32 poena za Memphis, dok je kod Phoenixa najučinkovitiji bio Devin Booker sa 30 poena.

Dallas je bez Luke Dončića pobijedio Portland u gostima sa 132:117 na krilima Kristapsa Porzingisa koji je ubacio 34, te Dwighta Powella koji je dodao 22 poena, dok je Brooklyn bez Kevina Duranta također u gostima savladao desetkovane LA Clipperse sa 124:108. James Harden s 39 poena, 15 asistencija i 8 skokova bio je nezaustavljiv za obranu Clippersa koje je predvodio Marcus Morris Sr. sa 24 poena. Ivica Zubac je upisao 9 poena i 9 skokova za nepune 22 minute. Iz igre je gađao 4-9.