NBA

Bojan i Mirza solidni, Netsi i dalje grozni

Sport / Košarka | 15. 01. 2015. u 09:53 I. M.

Nastavlja se kriza Brooklyn Netsa koji su doživjeli sedmi uzastopni poraz izgubivši pred svojim navijačima od Memphis Grizzliesa sa 103:92.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović ponovno je bio u početnoj petorci Netsa te je imao vrlo dobru večer. Za 24 minute igre postigao je 11 koševa (šut 5-8) te tome dodao šest skokova i jednu asistenciju.

Kapetan košarkaške bh. reprezentacije Mirza Teletović također je bio solidan i postigao je 12 poena (sve četiri trice) za 19 minuta uz šest skokova.

Grizzliesi su bolje otvorili utakmicu te su imali kontrolu susreta, a zatim su u trećoj četvrtini prelomili pitanje pobjednika pobjegavši na 17 koševa prednosti. Najzaslužniji za 27. pobjedu Memphisa bio je Zach Randolph s 20 koševa i 14 skokova, a Brooklyn, kojem je to već 23. poraz, predvodio je Mason Plumlee s 15 koševa i devet skokova.

Denver Nuggetsi su pobijedili jednu od najboljih momčadi lige, Dallas Maverickse, a Jusuf Nurkić je za 25 minuta imao sedam poena, devet skokova i dvije blokade.