NBA u subotu

Brooklyn Netsi loši, Hercegovci slabi

Sport / Košarka | 18. 01. 2015. u 09:56 I. M.

Brooklyn Netsi su na svom terenu izgubili od Washington Wizardsa s 90-99, a Bojan Bogdanović je kao starter imao učinak od 8 koševa (šut 3-6, trice 1-2) i 5 skokova za 25 minuta igre.

I Mirza Teletović je bio vrlo slab. Za 17 minuta ubacio je tek pet koševa uz 2-7 šut iz igre.

Ove dvije momčadi igrale su i u petak u Washingtonu i tada su slavili Netsi, no Wizzardsi su odmah uzvratili. Kod slabih Netsa (16-24) prvo ime je bio Kris Humphries s 13 poena, dok je Brazilac Nene s 20 koševa bio najbolji kod gostiju.

Najbolja momčad Istoka Atlanta Hawksi su pobjedom kod Chicago Bullsa (107-99), njihovom 12. uzastopnom, izjednačili drugi najveći pobjednički niz u svojoj povijesti. Kyle Korver (24) i Al Horford (22) predvodili su napad Hawksa, koji imaju omjer 33-8, dok je kod Chicaga Derrick Rose bio blizu "triple-double" učinka s 23 poena, 10 asista i osam skokova.

Najbolja momčad lige Golden State Warriorsi brzo su se oporavili od poraza kod Oklahome svladavši u gostima Houston Rocketse s 131-106. Izvrsni napad Warriorsa (32-6) predvodili su Klay Thompson (27) i Stephen Curry (27), dok je kod domaćina najbolji strijelac lige James Harden zaustavljen na 12 koševa (šut 4-15), 15 manje od njegova prosjeka.