10 utakmica

Burno u NBA: Bojan izvrstan, Teletović racionalan; Warriorsi nemoćni

Sport / Košarka | 31. 12. 2015. u 09:36 S. M.

Orlando Magic je na domaćem parketu svladao Brooklyn Netse sa 100:93, kod kojih je Bojan Bogdanović postigao 20 koševa.

Bogdanović je na terenu proveo čak 38 minuta, za 20 koševa šutirao je 8-11 za dva i 1-6 za tri, te je pogodio jedino slobodno bacanje, a ostvario je i 6 skokova i 3 asistencije.

Orlando su do pobjede predvodili Nikola Vučević sa 20 koševa i devet skokova, te Evan Fournier sa 17 koševa i pet asistencija. Kod Netsa više od Bogdanovića zabio je tek Brook Lopez koji je upisao 24 koša i 15 skokova.

Bogdanovićev suigrač iz hrvatske reprezentacije Mario Hezonja je za Orlando igrao osam minuta i za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za tricu i ostvario jednu asistenciju.

S omjerom pobjeda i poraza 19-13 Orlando se i dalje drži u vrhu Istočne konferencije, dok je Brooklyn s omjerom 9-23 pretposljednji na Istoku, te treći odozada u čitavoj ligi.

Na sinoćnjem programu bilo je još devet utakmica, a glavna vijest je drugi poraz prvaka Golden State Warriorsa koji su izgubili na gostovanju kod Dallas Mavericksa 91:114.

Golden State je nastupio bez najboljeg igrača Stephena Curryja, koji je propustio utakmicu zbog ozljede noge i vrlo brzo je postalo jasno kako će Warriorsi 'položiti oružje'. Nakon prve četvrtine Dallas je imao 6 koševa viška, a na poluvremenu + 18 (60-42). Ostatak susreta je bila tek stvar rutine.

San Antonio Spursi su pobijedili Phoenix Sunse 112:79 upisavši 28. uzastopnu domaću pobjedu što je novi klupski rekord. Prošlu sezonu su zaključili sa devet pobjeda, dok su ove sezone 19 utakmica u nizu u AT&T Centru bez poraza.

Spurse, koji imaju drugi skor lige (28-6) su predvodili LaMarcus Aldridge sa 21 košem i 12 skokova, te Kawhi Leonard sa 19 koševa. Kod gostiju su najefikasniji bili Brandon Knight, Tyson Chandler i T.J. Warren sa po 11 koševa. Mirza Teletović je igrao samo 10 minuta, ali je postigao devet poena.

U najdramatičnijem susretu večeri Chicago Bullsi su u United Centru nakon produžetaka pobijedili Indiana Pacerse 102:100. Junak utakmice bio je Jimmy Butler koji je u završnici regularnog dijela donio Bullsima produžetak, a potom je 1,2 sekunde prije kraja 'overtimea' na asistenciju Pau Gasola zabio 'alley-oop' za pobjedu.

Butler tip in - 12.30.15

That Pau Gasol to Jimmy Butler game winner.

Posted by Chicago Bulls on Wednesday, 30 December 2015

Butler je zaključio utakmicu sa 28 koševa, Aaron Brooks je ubacio 29 koševa, dok je Gasol dodao 13 koševa i 11 skokova.