euroliga

Cedevita pred punim Draženovim domom propustila šansu za drugi krug

Sport / Košarka | 03. 12. 2015. u 20:16 I. M.

Košarkaši Cedevite poraženi su od turskog Anadolu Efesa sa 75:81 u 8. kolu Eurolige pred punim tribinama u Draženovom domu te su propustili priliku već u četvrtak osigurati prolaz u Top 16.

Cedevita je u posljednjih osam minuta dvoboja prokockala 10 koševa prednosti. Kad je u 32. minuti Luka Babić pogodio tricu za najvećih +10 (68:58), činilo se da Cedevita nezaustavljivo juri prema drugom krugu euroligaškog natjecanja.

No, realizatorsku crnu rupu domaće momčadi Turci su iskoristili za potpuni preokret te tricom Darija Šarića u 38. minuti poveli 72:70. Hrvatski prvak više nije uspio vratiti izgubljeno vodstvo te su Turci iz Draženovog doma otišli s važnom pobjedom koja ih ostvavlja u utrci za Top 16 u kojoj su se izjednačili s Cedevitom po broju pobjeda (4-4).

Najbolji igrač pobjedničke momčadi bio je hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je u Zagrebu dočekan i ispraćen ovacijama, a utakmicu završio sa 16 koševa i 10 skokova. Brown je ubacio 12, a Granger i Diebler po 10 koševa.

Cedevitu su predvodili Miro Bilan s 18 poena i osam skokova te Jacob Pullen sa 17 koševa i pet asistencija. Fran Pilepić je postigao 12 koševa (trice 4-4), a Luka Babić 10 poena uz sedam skokova.