poraz hrvatske

Grčkoj drama u Areni Zagreb

Sport / Košarka | 06. 09. 2015. u 21:03 S. M.

U susretu 2. kola C skupine EuroBasketa hrvatska košarkaška reprezentacija je u Areni Zagreb pred 15,000 gledatelja izgubila od Grčke 70:72 upisavši prvi poraz na prvenstvu.

Hrvatska je i bez Bojana Bogdanovića veći dio utakmice odigrala sjajno protiv jednog od kandidata za odličje, no u samoj završnici je ispustila pobjedu. Šest minuta prije kraja utakmice Grci su uspjeli smanjiti na dva koša zaostatka (59:61), a dvije minute kasnije i do prvog vodstva (66:65).

Njihova prednost je 1:30 minute do kraja porasla na plus pet (72:67). U tim trenucima Grci su načinili seriju 13-2 što se pokazalo ključnim. Hrvatska je u zadnjem napadu imala priliku izboriti produžetak, no Simon nije uspio i Grčka je na koncu slavila 72:70.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Krunoslav Simon sa 18 koševa, Roko Leni Ukić je dodao 14 koševa, a Dario Šarić 11. Kod Grka najefikasniji su bili Vassilis Spanoulis sa 16, Georgios Printezis sa 11 i Kostas Koufos sa 11 koševa.