Uvjerljiva pobjeda

Iako su dobro počeli, Srbi nisu mogli parirati SAD-u

Uoči Olimpijskih igara u Parizu košarkaška reprezentacija SAD-a je s uvjerljivih 105:79 pobijedila reprezentaciju Srbije.
Sport / Košarka | 17. 07. 2024. u 20:41 Bljesak.info

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država s uvjerljivih je 105:79 pobijedila Srbiju u pripremnoj utakmici odigranoj u Abu Dhabiju uoči Olimpijskih igara u Parizu.

Unatoč dobrom početku, Srbi, piše Index, nisu uspjeli parirati iznimno jakoj momčadi SAD-a.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio neriješen (28:28), a na startu druge Srbija je uspjela i povesti šest razlike, ponajviše zahvaljujući sjajnom Nikoli Jokiću i raspoloženom Aleksi Avramoviću.

Ipak, Amerikanci nakon toga kao da su ubacili u brzinu više te su serijom 19:5 završili prvo poluvrijeme i na predah otišli s ugodnih +14.

U drugom poluvremenu da je prednost postupno samo rasla, a u četvrtoj četvrtini je u dva navrata iznosila i rekordnih +31.

Dodajmo da će se ove dvije momčadi susresti i na Olimpijskim igrama i to u prvoj utakmici u skupini u kojoj su još Portoriko te Južni Sudan.