Triler završnica

Igokea poražena od Cedevite nakon produžetaka

Sport / Košarka | 13. 12. 2015. u 19:32 Z.D.

Košarkaši Igokee su u susretu 14. kola ABA lige večeras u Laktašima nakon produžetka poraženi od zagrebačke Cedevite sa 86:91 (20:13, 22:24, 17:17, 17:22, 10:15).

Bio je to deveti poraz prvaka BiH u sezoni, a ujedno i deveti u deset mečeva sa Cedevitom.

Prvi dio susreta pripao je košarkašima Igokee, a gosti iz Zagreba su u posljednjoj četvrtini uspjeli da dođu do preokreta i u posljednju minutu uđu s tri poena prednosti. Ipak, Ćapin je u finišu pogodio trojku za izjednačenje i produžetak, u kojem su Zagrepčani bili uspješniji i došli do 11. pobjede.

Najefikasniji u redovima Igokee bili su Radenović sa 23 i Komatina sa 20 poena, a kod Cedevite Bilan sa 24 i Pullen sa 17 poena. Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Cedevite Nemanja Gordić je za 18 minuta na parketu postigao sedam poena, dok je Džanan Musa postigao također sedam poena za nešto više od 19 minuta provedenih u igri.