ŽKK Lavovi prvak

Juniorke Zrinjskog 2010 viceprvakinje BiH na završnici u Mostaru

Sport / Košarka | 16. 06. 2024. u 10:02 M.V. | Bljesak.info

U Mostaru se održala završnica juniorskog prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice, a nastupile su tri najbolje ekipe koje su osvojile tri polufinalna turnira, ŽKK Zrinjski 2010 iz Mostara, ŽKK Posušje i KK Lavovi iz Brčkog.

Nakon trodnevnog natjecanja naslov najboljih osvojila je ekipa KK Lavovi iz Brčkog. Nove juniorske prvakinje su prvo svladale ekipu Posušja sa 71:54, a nakon što su i Mostarke bile bolje od Posušja (85:63) odluka je pala u utakmici Lavova i Zrinjskog 2010.

U utakmici za naslov Brčanke su slavile rezultatom 67:53 te ponijele naslov prvakinja BiH. Na poluvremenu su Lavovi vodili sa 17 koševa razlike (36:19), no ekipa Nikoline Pandže zaigrala je odlično u trećoj četvrtini (22:9) i došla na samo četiri koša zaostatka (41:45), no zadnju četvrtinu Brčanke su dobile s 10 razlike (22:12) i došle do zaslužene pobjede.

Anđela Bekić je s 23 koša predvodila Lavove, a Sara Đokić dodala je 17 poena i 15 skokova. Kod Zrinjskog 2010 Katarina Mihalj je imala 19 poena, a Katja Bakalar 16.