Bogdanović 18 poena

Jusufu double double, Jokiću triple double

Na 30 sekundi prije kraja kod rezultata 102:102, Lillard je prodao jednu loptu, pa su Sunsi imali napad za trijumf, Booker iz step becka promašuje tricu, ali ni Blazersi ne mogu poentirati pa utakmica ide u produžetak.
Sport / Košarka | 22. 10. 2022. u 12:26 Bljesak.info

Šest utakmica je odlučeno unutar pet razlike, što potvrđuje činjenicu da je noć bila vrlo zanimljiva na NBA parketima.

Portland Jusufa Nurkića je savladao Phoenix Sunse 113:111. Duel je od samog početka bio poprilično otvoren, neizvjestan, niti jedna momčad nije uspijevala stvoriti osjetniju rezultatsku prednost. Na 30 sekundi prije kraja kod rezultata 102:102, Lillard je prodao jednu loptu, pa su Sunsi imali napad za trijumf, Booker iz step becka promašuje tricu, ali ni Blazersi ne mogu poentirati pa utakmica ide u produžetak.

Tamo su Sunsi imali u jednom trenutku 111:106, minutu i pol prije kraja, ali su onda ostali bez poena. Grant je poentirao za dva, Lillard je stavio dva slobodna, dok je Simons zaključio priču sedam sekundi prije kraja. Imali su gosti vremena za još jedan napad, ali nisu poentirali. Nurkić je za 36 minuta s 20 poena i 17 skokova kompletirao svoj double duoble učinak. Prvi strijelac Portlanda je bio Damian Lillard koji se zaustavio na 41 poenu. Kod Sunsa je Devin Booker utakmicu zaključio s 33 poena, Deandre Ayton je dodao 26.

Detroit Pistonsi su u gostima kod New York Knicksa uvjerljivo poraženi sa 130:106. Domaći je sastav već u prvoj četvrtini napravio prednost od 10 koševa i do kraja ju samo povećavao. Bojan Bogdanović ponovno je bio dobar u redovima Pistonsa. Hrvatski je košarkaš u 26 minuta koliko je proveo na parketu isporučio 18 poena, a upisao je i četiri skoka i četiri asistencije. Najbolji kod Pistonsa bio je Saddiq Bey s 26 poena, dok je Knickse predvodio Immanuel Quickley (20 poena).

Denver Nuggetsi su na krilima sjajnog Nikole Jokića stigli do gostujuće pobjede nad aktualnim prvacima Golden State Warriorsima. Nuggetsi su slavili sa 128:123, a Jokić je u tu pobjedu ugradio svoj triple-double. Za triple - double Jokiću je trebalo 26 poena, 12 skokova i 10 asistencija. To je bio njegov prvi triple-double u sezoni, a čak 76. u cijeloj karijeri. Tako mu samo jedan nedostaje kako bi izjednačio rekord koji sada drži Wilt Chamberlain po broju triple-doubleova za poziciju centra.

Uz Jokića, Nuggetse su predvodili Bruce Brown s 20 poena i pet asistencija i Michael Porter Jr. sa 17 koševa i šest skokova. Kod Warriorsa je najbolji bio Steph Curry s 34 koša, pet skokova i četiri asistencije, a slijedi ga Andrew Wiggins s 23 poena, osam skokova i tri asistencije.

Utah Jazz i nakon odlaska najvećeg dijela nositelja igre i dalje bilježi pobjede. Jazzeri su u produžetku slavili kod Minnesote sa 132:126. Pet sekundi prije kraja regularnog dijela D'Angelo Russell izjednačio je na 120:120, a sa sirenom Lauri Markkanen nije izjednačio na drugoj strani. Što nisu napravili u 48 minuta, Jazzeri su napravili u dodatnih pet i otišli do pobjede. Kod Jazzera su se istaknuli Jordan Clarkson s 29 poena i šest asistencija i Lauri Markkanen s 24 poena i 13 skokova. Kod Wolvesa Anthony Edwards ubacio je 30 poena, a Karl-Anthony Towns 27.