nba

LeBron James u petom uzastopnom konferencijskom finalu

Sport / Košarka | 15. 05. 2015. u 10:05 S. M.

Košarkaši Houstona velikim su preokretom u posljednjoj četvrtini došli do trijumfa u Los Angelesu nad domaćim Clippersima sa 119:107 i izborili odlučujuću, sedmu utakmicu polufinala Zapadne konferencije na svom terenu, dok je Cleveland pobjedom u Chicagu 94:73 izborio finale Istoka.

LA Clippersi su u posljednjih 12 minuta šeste utakmice u svom Staples Centeru ušli s vodstvom 92:79, ali su Houston Rocketsi posljednju dionicu utakmice dobili s 40-15 i izjednačili rezultat u seriji na 3-3.

Strijelce pobjednika je s 23 koša predvodio James Harden, Dwight Howard je ubacio 20 poena uz 21 skok, a po 19 koševa postigli su Josh Smith i Corey Brewer. Chris Paul je s 31 poenom i 11 asistencija bio najbolji kod Clippersa, a Blake Griffin je imao 28 koševa i 8 skokova. Sedma utakmica u Houstonu na rasporedu je u nedjelju.

Košarkaši Cleveland Cavaliersa svladali su u gostima Chicago Bullse sa 94:73, te su se sa 4-2 u pobjedama plasirali u finale Istočne konferencije NBA lige. Kod Clevelanda LeBron James je upisao 15 poena, 11 asistencija i 9 skokova. Matthew Dellavedova je postigao 19 koševa, a Tristan Thompson 13 poena i 17 skokova.

Ovo je za LeBrona Jamesa peto uzastopno konferencijsko finale, a četiri prethodna igrao je u dresu Miamija.

Ekipu Chicaga predvodio je Jimmy Butler s 20 koševa, a Derrick Rose je ubacio 14 poena. Cleveland će u finalu Istoka igrati protiv boljeg iz dvoboja Atlante i Washingtona, a Atlanta vodi sa 3-2 u pobjedama.

Chicago - Cleveland 73:94
(Cleveland je pobijedio u seriji s 4-2)

LA Clippers - Houston 107:119
(rezultat u seriji je izjednačen na 3-3)