Jr. NBA Arena Sport Finals 2024

Mladi košarkaši BiH poraženi u finalu, košarkašice četvrte

Nakon što je Omerović pogodio dva slobodna bacanja, BiH je došla na 58:54, ali je onda pobjedu Hrvatske potvrdio Bijelić.
Sport / Košarka | 16. 09. 2024. u 14:06 Bljesak.info

Muška U-14 reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugo mjesto Jr. NBA Arena Sport Finals 2024, međunarodnom turniru.

U finalnom susretu Hrvatska je bila bolja rezultatom 60:54. Mladi hrvatski košarkaši su najbolji posao napravili u drugoj četvrtini koju su dobili 15:4. Hrvatska je nakon prvog poluvremena vodila 31:20, nakon tri četvrtine 42:34, ali se mladi košarkaši BiH nisu predavali.

Nakon što je Omerović pogodio dva slobodna bacanja, BiH je došla na 58:54, ali je onda pobjedu Hrvatske potvrdio Bijelić. Kod reprezentacije Hrvatske, Mak Omerović je ubacio 25 poena, Elezović je dodao 12. Hrvatsku su predvodili Bijelić s 20 poena i Ukić koji je postigao četiri poena manje. U dresu reprezentacije Hrvatske na ovom turniru je zaigrao i Lovro Tipurić mladi košarkaš HKK Zrinjski.

Ženska košarkaša reprezentacija zauzela je četvrto mjesto na ovom turniru. U posljednjem susretu, Hrvatske je bila bolja 43:34. U jednom trenutku košarkašice Alme Softić su došle na samo dva poena zaostatka, ali je onda stigla serija Hrvatske 12:0 i utakmica je rezultatski bila odlučena. Kod reprezentacije Hrvatske Pivić 14 poena, kod BiH Zeljko 12, Opančar osam poena.