pobjeda širokog

Široki tricama zasuo Zrinjski, Glomazić isključen

Sport / Košarka | 25. 10. 2015. u 18:52 I. M.

Košarkaši Širokog pobijedili su Zrinjski s 95:78 u hercegovačkom derbiju u okviru trećeg kola Lige 12 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Široki je došao do svoje druge pobjede, a Zrinjski je na tri poraza u tri kola i imat će težak zadatak idućeg vikenda kada dočekuje jaku Slobodu.

Susret je nakon neizvjesnih prvih 10 minuta (21:19) praktično riješen u drugoj četvrtini. U tih 10 minuta Zrinjski nije mogao ništa obraniti, Široki je zabio 35 koševa i na odmor otišao s velikih 18 razlike (56:38).

Treba reći da je domaćin u prvom poluvremenu imao neponovljiv šut za tricu. Širokobriježani su postigli čak devet trica uz 64 posto šuta!

U drugom dijelu domaćin je rutinski čuvao svoju prednost, a treba reći da je trener Zrinjskog u trećoj četvrtini isključen jer je u nekoliko sekundi dobio dvije tehničke greške zbog prigovora.

Široki je na kraju završio s 12 trica. John Dee je postigao pet trica za 21 koš, Ivan Novačić je dodao 18 poena, a Andrija Ćorić 16.

Kod Zrinjskog je Vedran Princ imao 28 koševa, a Ljubo Šamadan 16.