Poraz zrinjskog

Suci "pogurali" domaćina u Tuzli

Sport / Košarka | 29. 10. 2016. u 23:45 D.L.

Košarkaški Zrinjskog poraženi su u dramatičnoj završnici od Slobode 68:63 (22:17, 18:14, 10:8, 18:14) u susretu drugog kola Lige 10 Košarkaškog prvenstva BiH igranom u tuzlanskom Mejdanu.

Sloboda je kontrolirala igru u prvom poluvremenu te su uz dobru igru Nedžada Muratovića na odmor otišli s plus devet (40:31). U nastavku susreta Mostarci su na krilima Draška Kneževića uspjeli sustići zaostatak te su u 33. minuti i poveli (50:55).

Domaćini su uspjeli izjednačiti te su se od tada obje momčadi smijenjivale u vodstvo sve do kraja susreta kad su u dramatičnoj završnici više koncentracije imali igrači Slobode koji su serijom pogodaka iz slobodnih bacanja na kraju došla do pobjede.

Treba reći i da su gosti bili jako bijesni zbog događanja u toj završnici. Naime, kod vodstva Slobode od dva razlike Vedran Princ bio je blokiran, no kapetan Mostaraca tražio je prekršaj i - dobio tehničku pogrešku. Nekoliko sekundi nakon toga suci su i Kneževiću dosudili namjernu, pa je Sloboda zahvaljujući bacanjima došli do pobjede.

Božo Đumić s 13 i Nedžad Muratović s 11 koševa predvodili su Tuzlake do prve ovosezonske pobjede. Najbolji strijelac kod Zrinjskog, a ujedno i na susretu, bio je Draško Knežević s 29 koševa. Mario Zovko pridodao je devet, a Ivan Begić šest koševa.