Mostarci među 6

Zrinjski izborio Ligu za prvaka, Kakanj otpao

Sport / Košarka | 21. 03. 2015. u 20:08 I. M.

Košarkaši Zrinjskog izborili su plasman u Ligu za prvaka BiH gdje će nastupati zajedno s Igokeom, Sparsima, Leotarom, Slobodom i Širokim.

Zrinjski je večeras u svojoj dvorani svladao Leotar s 81:71, a kako su mu se poklopili ostali rezultati izborio je mjesto među pet prvih ekipa. Naime, glavni preduvjet uz pobjedu Zrinjskog bio je poraz Širokog u Bileći ili Kaknja na svom terenu.

Kada je postalo jasno da Široki neće dobiti Heo, košarkaši Zrinjskog mogli su početi slaviti, a na kraju je i demoralizirani Kakanj “pustio” da ga Varda pobijedi (64:65) poenom sa slobodnog bacanja u zadnjim sekundama.

Što se tiče Zrinjskog pobjeda nad Leotarom došla je u trećoj četvrtini. Nakon što je na poluvremenu vodio s 45:36 Zrinjski je u trećoj dionici pogodio nekoliko vezanih trica, otišao na 25 razlike (69:44) i poslije je bilo odrađivanje posla.

U zadnjoj četvrtini gledatelji, koji su u velikom broju napunili dvoranu na Bijelome brijegu, više su se zabavljali prateći rezultat iz Bileće.

Mihailo Sekulović (19 poena, 13 skokova) i Vedran Princ (16 koševa, 8 asistencija) predvodili su domaću ekipu, kod koje su Ali Demić i Jure Brajković dodali po 14 koševa. Kod Leotara je Dušan Cvetković imao 17 koševa i osam skokova.

Ždrijeb Lige za prvaka održat će se u ponedjeljak.