liga za ostanak

Zrinjski momčadski do važne pobjede

Sport / Košarka | 16. 03. 2016. u 18:04 I. M.

Košarkaši Zrinjskog došli su do druge pobjede u Ligi za ostanak u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je s 82:73 porazio Građanski iz Bijeljine i povećao si izglede da će ostati u društvu najboljih. Utakmica je praktično odlučena u zadnjih šest minuta treće četvrtine. Naime, Zrinjski je u tom trenutku imao minimalnih 50:49, a onda je stisnuo u obrani, odigrao odlično tu dionicu i do kraja treće četvrtine otišao na velikih 16 razlike (65:49).

U zadnjoj četvrtini domaći su imali i 23 koša razlike (79:56), no malo su posustali i gosti iz Bijeljine uspjeli su ublažiti poraz.

Zrinjski je odigrao odličnu momčadsku utakmicu, jer je šest igrača dalo velik doprinos.

Ali Demić je imao 18 poena i sedam skokova, Vedran Princ, iako bolestan, skupio je 15 koševa i pet asistencija, Ljubo Šamadan i Jure Brajković dodali su po 14 poena, Kevin Brown je imao 11, a novopridošli Vukota Pavić odigrao je odlično u obrani (sedam poena, sedam skokova).

Kod Građanskog je bivši igrač Zrinjskog Milan Janjušević imao 20 koševa, osam skokova, ali i sedam izgubljenih lopti.

U sljedećem kolu Zrinjski gostuje kod Slobode.