Mreže mirovale

Bez pogodaka u hercegovačkom derbiju

Susret devetog kola BHT Premijer lige završio je bez pobjednika, remijem 0:0.
Sport / Nogomet | 15. 09. 2018. u 21:36 Bljesak.info

Pod Bijelim brijegom je odigran 51. Hercegovački derbi, odnosno dvoboj Zrinjskog i Širokog Brijega. Susret devetog kola BHT Premijer lige završio je bez pobjednika, odnosno remijem 0:0.

U izjednačenom prvom poluvremenu nešto opasniji bili su gosti. U 18. minuti dobru priliku imao je Mario Babić, minutu kasnije Dražen Bagarić, ali oba puta dobro je reagirao vratar Zrinjskog Ivan Brkić.

Pet minuta prije odlaska na odmor Bagarić je šutirao glavom, a Slobodan Jakovljević zaustavio je loptu na crti.

Niti u nastavku nije bilo previše uzbuđenja. U 49. minuti Široki je imao dobru priliku nakon kontra napada, ali je šut Dejana Čabraje otišao pored gola.

U 71. minuti Ognjen Todorović je iskosa šutirao ravno u vratara gostiju, a u 74. ponovno je u prilici bio Bagarić, ali njegov šut s ruba šesnaesterca otišao je iznad gola.

Utakmica je tako završila podjelom bodova, čime je prekinut niz "Plemića" od tri uzastopne pobjede.

S druge strane, ovo je bila četvrta od posljednjih šest utakmica Širokog koja je završila rezultatom 0:0.

Zrinjski je ostao treći na ljestvici sa 16 bodova, a Široki je četvrti s bodom manje. U tih šest utakmica momčad s Pecare postigla je samo jedan gol.

Na vrhu ljestvice je Sarajevo s 18 bodova, bodom više od Željezničara koji ima utakmicu manje.