Nelson postigao dva gola

Arsenal se peticom vratio na vrh

Vodeći Arsenal sada ima 31 bod, dva više od drugog Manchester Cityja, dok je Nottingham Forest na dnu s devet bodova, jednim manje od pretposljednjeg Wolverhamptona, a dva manje od 18. Leicestera.
Sport / Nogomet | 30. 10. 2022. u 18:07 Bljesak.info

Arsenal je nakon današnje pobjede ponovo na vrhu tabele Premiershipa. U susretu 13. kola, Arsenal je na svom stadionu
nadigrao Nottingham Forest 5:0.

Mrežu gostiju načeo je Martinelli (5) u samom otvaranju kada je glavom odlično reagirao na ubačaj Sake koji je u 27. minuti morao napustiti teren zbog ozljede. Saku je zamijenio Nelson na najbolji mogući način. U samo tri minute igre, Nelson je uspio postići dva gola za nedostižnu prednost Topnika. Prvi gol je postigao iz drugog pokušaja na dodavanje Jesusa.

U drugom slučaju je sjajno reagirao na ubacivanje istog igrača. Sjajan gol u 58. minuti, postiže Partey, dok se za konačnih 5:0 pobrinuo Odegaard (78).