la liga

Barcelona uz malu pomoć suca s vodstvom u 2016.

Sport / Nogomet | 30. 12. 2015. u 22:18 S. M.

Nogometaši Barcelone u 2016. godinu krenut će s vrha ljestvice španjolske lige. Aktualni prvaci su u susretu 17. kola na svom Camp Nou svladali Betis sa 4:0 i tako preskočili madridske sastave Atletico i Real, koji su ranije u srijedu također ostvarili pobjede.

Barcelona je pobjedu protiv Betisa osigurala u razdoblju od samo tri minute sredinom prvog poluvremena, a prvom je pogotku prethodila velika pogreška suca utakmice Bikandija koji je dosudio kazneni udarac za domaće nakon što je vratar Betisa Adan odbio loptu ispred Messija, a potom je došlo do nehotičnog sudara njih dvojice.

@27" Messi and Adan collided - Adan punches the... by Pathmanathan_Cumanan

Messi je ostao ležati na travnjaku, a sudac je pod tim dojmom pokazao na bijelu točku. Neymar je sa 11 metara pogodio prečku, ali odbijenu loptu je branič Betisa Westermann pod pritiskom Ivana Rakitića zakucao u vlastitu mrežu.

Samo tri minute potom Messi je zabio za 2:0 i susret je bio odlučen. Pobjedu je s dva gola u drugom poluvremenu potvrdio Suarez (46, 83).