Osam golova i pobjeda Bavaraca

Bayernu superkup, Mané strijelac

Nakon prvog dijela činilo se kako RB Leipzigu prijeti i veća katastrofa, međutim to se nije dogodilo. Čak je u jednom trenutku izgledalo da bi se stvari na terenu mogle zakomplicirati.
Sport / Nogomet | 31. 07. 2022. u 00:13 Bljesak.info

Treći put zaredom, deseti ukupno u povijesti, njemački superkup je pripao velikanu Bayernu. Publika u Red Bull Areni je definitivno mogla uživati s obzirom da je postignuto osam golova u vrlo zanimljivoj utakmici.Igrači Juliana Nagelsmanna preuzeli su kontrolu igre u prvom poluvremenu golovima Jamala Musiale (15), pojačanja Sadia Manéa (31), kome je to prvi gol za Bayern, te Benjamina Pavarda (45).

Halstenberg je u 60. minuti zabio za smanjenje vodstva Bavaraca na 1:3, ali Gnabry u 66. minuti podiže opet na tri gola prednosti za Bayern. Nkunku iz jedanaesterca u 77. i bivši dinamovac Dani Olmo u 89. minuti vraćaju potpunu neizvjesnost, ali točku na i pobjede Bayerna i osvajanja novog trofeja stavlja Leroy Sane u osmoj minuti sudačke nadoknade.