Copa del rey

Betis u finalu Kupa kralja protiv Valencije

Nogometaši Betisa pred svojim su navijačima odigrali 1-1 protiv Rayo Vallecana u uzvratnoj utakmici polufinala španjolskog Kupa kralja i tako s ukupnih 3-2 izborili plasman u finale.
Sport / Nogomet | 03. 03. 2022. u 23:13 Bljesak.info

Betis će se 23. travnja u Sevilli za Copa del Rey trofej boriti protiv Valencije.

Gosti iz Madrida su poveli u 80. minuti golom Bebea, a Betis je u finale odveo Borja Iglesias koji je loptu poslao u mrežu u drugoj minuti sučevog dodatka.

Za Betis će to biti peti nastup u finalu, a posljednji su imali prije 17 godina, kad su drugi put u povijesti osvojili Kup kralja.

Njihov protivnik u finalu Valencia je s ukupnih 2-1 eliminirala Athletic Bilbao.

Prva utakmica u Bilbau završila je bez pobjednika (1-1), dok je ove srijede, u uzvratu, Valencia na svojoj Mestalli slavila s minimalnih 1-0. Pogodak vrijedan ulaska u finale postigao je Portugalac Goncalo Gudese u 43. minuti.

Valencia će se 17. put naći u finalu, a prvi put nakon tri godine, kad su osvojili posljednji, osmi trofej pobjednika španjolskog kupa.