Suprkup Španjolske

Bilbao preokretom u četiri minute izborio finale protiv Reala

Nogometaši Athletica Bilbao plasirali su se u finale španjolskog superkupa nakon što su svladali Atletico Madrid rezultatom 2:1.
Sport / Nogomet | 13. 01. 2022. u 22:30 Bljesak.info

Prvo poluvrijeme između Colchonerosa i Leonesa završilo je bez golove, a Atletico je stigao do vodstva u 62. minuti nakon što je autogol postigao Unai Simon.

Athletic Bilbao se vratio u utakmicu u 77. minuti golom Alvareza, a konačni preokret Baska režirao je Nico Williams u 81. minuti.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za madridski klub, a u drugoj minuti sudačke nadoknade je požutio.

U posljednjim trenucima susreta madridska momčad je ostala s igračem manje nakon što je zbog opasne igre isključen Jose Gimenez.

Athletic Bilbao će u finalu odmjeriti snage s madridskim Realom, a utakmica je na rasporedu 16. siječnja.

Podsjetimo, Real je u drugom polufinalu savladao Barcelonu nakon produžetka s 3:2.

Athletic Bilbao je inače branitelj naslova, a prošle godine u finalu su bolji bili od Barcelone (3:2) nakon produžetaka.