Europa liga

Borac u zaostatku sa Farskih Otoka

U prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Europa ligu prvak BiH banjalučki Borac poražen je kod Klaksvika.
Sport / Nogomet | 08. 08. 2024. u 20:55 M.V. | Bljesak.info

Utakmice 3. kola kvalifikacija za Europa ligu od velikog su značaja, jer će bolji proći u play-off i time osigurati nastup u skupinama Konferencijske lige. Nakon prve utakmice prvak BiH morat će se vaditi u uzvratu.

Naime, prvak Farskih Otoka KI Klaksvik ima prednost od 2:1 nad banjalučkim Borcem. Domaći su došli u vodstvo već u 10. minuti pogotkom Palla Klettskarda, no Borac je izjednačio u 31. i to na komičan način.

Jovo Lukić prošao je po lijevoj strani i ubacio u peterac domaćih, no lopta se odbijala od vratara pa od obrambenog igrača i onda ušla u gol. Autogol je pripisan vrataru Jensenu.

U 33. minuti Borac je ostao s igračem manje jer je Herrera dobio izravan crveni karton, a samo tri minute kasnije Odemarksbakken donio je domaćima pobjedu.