Sarajevo - čelik 4:0

Bordo tim 'razmontirao' Zeničane

Sport / Nogomet | 30. 10. 2016. u 14:38 S.K.

Sarajevo je na Koševu u pretposljednjoj utrakmici 14. kola s 4:0 nadigralo Čelik.

Strijelci za petu pobjedu Bordo tima ove sezone bili su Anel Hebibović u 12., Nermin Crnkić u 27. i 72. te Mersudin Ahmetović u 58. u minuti.

Sarajlije su od samog početka susreta krenuli agresivno ka golu Zenična, što je rezultiralo ranim vodstvom već na otvaranju utakmice.

Nakon loše reakcije golmana Zeničana Ružića, Hebibović se najbolje snašao pred protivničkim golom i sa oko šest metara loptu glavom poslao u gol.

Rezultat je povećao Crnkić, koji je dobro prihvatio ubačenu loptu Hodžića te sa vrha peterca matirao Ružića.

Do kraja prvog poluvremena ekipa trenera Mehmeda Janjoša imala je još tri izglednije prilike da poveća vodstvo, ali je pokušaje Ahmetovića i Crnkića uspješno zaustavio golman Zeničana.

U drugom dijelu rezultat je povećao Ahmetović, koji je na asistenciju Hebiboviću, sa 10-ak metara pogodio gol Čelika.

Konačan rezultat za ubjedljivu pobjedu Sarajeva svojim drugim pogotkom postavio je Crnkić, nakon odličnog kontranapada i dodavanja Duljevića.