16. izdanje

Cibalia svladala Široki Brijeg u finalu Šuškovog memorijala

Sport / Nogomet | 18. 07. 2015. u 18:41 I. M.

Cibalia iz Vinkovaca pobjednik je 16. izdanja Memorijalnog turnira 'Gojko Šušak' koji se protekla dva dana igrao u Širokom Brijegu i na Mostarskom blatu.

Cibalia je u finalu svladala domaći Široki Brijeg s 2:0, pa je tako drugu godinu zaredom naslov otišao u Hrvatsku. Prošle godine pobjednik je bio RNK Split.

Cibaliju je u 18. minuti prekrasnim pogotkom u vodstvo doveo Hrvoje Plum. Domaćin je napadao, pokušavajući doći do izjednačenja kako bi otišao u produžetke. No primio je gol u 88. minuti – Brekalo je katastrofalno pogriješio, a Damir Vidović postavio je konačnih 2:0.

Treće mjesto na turniru osvojio je GOŠK iz Gabele koji je na Mostarskom blatu deklasirao Neretvanac iz Opuzena s 4:1.

Najbolji strijelac turnira je Željko Malčić iz GOŠK-a, najbolji vratar je Josip Pehar iz Cibalije, a najbolji igrač Tomislav Turčin iz Cibalije.