Roma na minus četiri

Džeko zabio pa otišao na odmor

Sport / Nogomet | 23. 12. 2016. u 08:30 S.K.

Pobjedom nad Chievom 3:1, četvrtom prvenstvenom u pet zadnjih kola, Roma se učvrstila na drugom mjestu Serie A s 38 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Juventusa koji ima utakmicu manje.

Gosti su na Olimpicu došli u vodstvo u 37. minuti preko Jonathana de Guzmana, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačio je Stephan El Shaarawy.

U nastavku, u 52. minuti bh. napadač Edin Džeko zabio je svoj 13. gol u prvenstvu za vodstvo Rome 2:1, a pobjedu je potvrdio Diego Perotti pogotkom s bijele točke u sudačkoj nadoknadi.

U ostalim susretima 18. kola igranim u četvrtak Fiorentina i Napoli podijelili su bodove odigravši 3:3, Cagliari je svladao Sassuolo 4:3, Torino je bio bolji od Genove 1:0, Palermo i Pescara igrali su 1:1, a Sampdoria i Udinese 0:0.

U Serie A slijedi dvotjedna stanka, sljedeće kolo igra se 7. i 8. siječnja.