liga prvaka

Florenzi zabio jedan od najljepših golova u povijesti Lige prvaka

Sport / Nogomet | 16. 09. 2015. u 21:20 S. M.

Aktualni europski nogometni prvak Barcelona krenuo je u obranu naslova odigravši u Rimu 1:1 protiv Rome, a susret je obilježio pogodak Florenzija s centra.

Barcelona je povela u 21. minuti golom Luisa Suareza na asistenciju Ivana Rakitića. Tri minute kasnije dogodila se i sporna situacija kada je Romin vratar Wojciech Szczesny pokupio Suareza, no nizozemski sudac Bjorn Kuiper nije pokazao na bijelu točku.

Roma je izjednačila u 31. minuti jednim od najljepših golova u povijesti Lige prvaka. Florenzi je opalio uz aut liniju gotovo s centra i iznenadio Marca-Andrea ter Stegena.

Rakitić je igrao do 61. minute kada ga je zamijenio Rafinha. Edin Džeko odigrao je cijelu utakmicu za Romu.

Skupina E:
Bayer Leverkusen - BATE Borisov 4:1 (Mehmedi 4, Calhanoglu 47,75-pen,Hernandez 59 /Milunović 13)
Roma - Barcelona 1:1 (Florenzi 31/Suarez 21)

Skupina F:
Dinamo - Arsenal 2:1 (Oxlade-Chamberlain 24ag, Fernandes 58/Walcott 75). CK: Giroud (Ars, 40)
Olympiakos - Bayern 0:3 (Mueller 52,90pen. Goetze 89)

Skupina G:
Chelsea - Maccabi Tel Aviv 4:0 (Willian 15, Oscar 45+3pen, Diego Costa 59, Fabregas 79). Promašeni penal: Hazard (Che,6)
Dinamo Kijev - Porto 2:2 (Gusev 20, Bujalski 89/Aboubakar 23, 81)

Skupina H:
Gent - Lyon 1:1 (Miličević 59/Jallet 58). CK: Dejaghere (Gent,41), Foket (Gent,89). Promašeni penal:Lacazete (Lyon, 89)
Valencia - Zenit 2:3 (Cancelo 55, Gomes 73/Hulk 9, 45, Witsel 76)