Europska liga

Glasgow Rangers i Eintracht Frankfurt u finalu Europske lige!

Nogometaši Eintrachta i Rangersa plasirali su se u finale Europske lige. Eintracht je slavio i uzvratnoj utakmici protiv West Hama, dok su Rangersi nadoknadili 0:1 iz prve utakmice u Leipzigu.
Sport / Nogomet | 05. 05. 2022. u 23:02 Bljesak.info

U finalu Europa lige igrat će Eintracht i Rangers.

Eintracht je slavio i uzvratnoj utakmici protiv West Hama. Nakon 2:1 u Londonu, večeras je u Frankfurtu bilo 1:0.

Jedini gol zabio je Borre u 26. minuti.

Leipzig je u Glasgow došao s golom prednosti iz prve utakmice, no danas je Rangers bio bolji s 3:1.

Tavernier u 19. i Kamara u 24. zabili su za 2:0 domaćina, Nkunku u 71. zabija za 2:1, da bi konačnih 3:1 postavio Lundstram u 81. minuti.

Borna Barišić kod domaćina, kao i Joško Gvardiol kod gostiju odigrali su cijelu utakmicu

Finale se igra u Sevilli 18. svibnja.

Hrvatska će u finalu imati dva nogometaša. Pored Borne Barišića, koji godinama nastupa za Rangers, u redovima Eintrachta iz Frankfurta svoju će priliku imati Kristijan Jakić, koji je u polufinalu protiv Čekićara ušao s klupe u 76. minuti.