Spektakl na Bernabeu

Golijada u Madridu: Rayo poveo - i primio 10 komada!

Sport / Nogomet | 20. 12. 2015. u 17:33 Z.D.

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u spektakularnoj utakmici na svom Bernabeu gradskog suparnika Rayo Vallecana s čak 10:2, a Real je postao prva momčad od 1960. godine koja je u jednoj utakmici Primere postigla deset golova.

Bila je to utakmica koja će se dugo pamtiti, s čak 12 pogodaka, od čega je Gareth Bale zabio četiri, dok je hrabri Rayo u 12. minuti vodio s 2:1.

Gosti su potom ostali bez dva isključena igrača, a Real im je do kraja utrpao devet golova. Real je poveo u 3. minuti preko Danila,da bi gosti uzvratili pogocima Amaye (10) i Jozebada (12), piše HRT.hr.

FT: Real Madrid 10-2 Rayo Vallecano (Danilo Luiz 3, Gareth Bale 25, 41, 61, 70, Cristiano Ronaldo 30 (p), 53, Karim Benzema 48, 79, 90; Amaya 10, Jozabed 12).#RMLiga #HalaMadrid

Posted by Real Madrid C.F. on Sunday, December 20, 2015

U 15.minuti igrača Raya Tito je isključen zbog krvničkog starta na Kroosu, a u 29. minuti pocrvenio je iBaena. Velšanin Gareth Bale je s četiri gola (25,41,61,70), odigrao najbolju utakmicu u dresu Reala, Cristiano Ronaldo je zabio dva (30pen,53), a Karim Benzema tri gola (48,79,90).

Luka Modrić je odigrao cijeli susret i asistirao je za deveti gol Reala, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 65. minuti i također asistirao Benzemi za posljednji, deseti pogodak.

Vode Barcelona i Atletico Madrid s po 35 bodova, a Real je sada treći s 33 boda.