Kvalifikacije

Juniori bolji od Azerbajdžana, na korak od Elitnog kruga

Sport / Nogomet | 06. 10. 2016. u 13:36 S.K.

Juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u litvanskom gradu Marijampoleu Azerbejdžan 2:1, u susretu drugog kola skupine 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2017.

BiH je prva došla u prednost preko Amara Suljića u 39. minutu, koji je postigao pogodak nakon asistencije Denisa Žerića.

Izjednačenje Azerbejdžanu donio je Murad Kačajev u 68. minutu, a konačan rezultat u 81. minuti postavio je Benjamin Hadžić.

Izabranici Tonija Karačića ovom su pobjedom došli na korak od elitnog kruga kvalifikacija i ukoliko Austrija u današnjem susretu ne izgubi od Litve, bh. reprezentativci će već kolo prije kraja turnira osigurati prolaz u iduću fazu.

U posljednjem kolu, 9. listopada u 13 sati, bh. juniori će se sastati s reprezentacijom Austrije.