Serie A

Lazio do remija na Meazzi, Frosinone sačuvao nadu, a Sassuolo ispao

U derbiju 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva, novi prvak Inter je remizirao 1-1 protiv Lazija, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor.
Sport / Nogomet | 19. 05. 2024. u 22:00 Bljesak.info

Lazio je poveo u 32. minuti golom Daichija Kamade, a izjednačio je Denzel Dumfries u 88. minuti.

Lazio je ovim rezultatom produžio niz bez poraza na zadnjih šest kola ostvarivši pritom četiri pobjede.

Inter vodi s nedostižna 93 boda, dok je Lazio sedmi sa 60 bodova te ima osigurano igranje u Europi sljedeće godine.

Nogometaši Frosinonea korak su do ostanka u elitnom razredu talijanskog nogometa nakon što su u susretu 37. kola na gostovanju pobijedili Monzu sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Walid Cheddira u devetoj minuti. Frosinone kolo prije kraja ima 35 bodova, dva više od Empolija na 18. poziciji.

Vrlo blizu pobjede bio je i Empoli koji je na gostovanju kod Udinesea odigrao 1-1.

Gosti su poveli u 90. minuti golom M'Baye Nianga iz kaznenog udarca, a izjednačio je u 14. minuti nadoknade Lazar Samardžić, također s bijele točke.

Udinese je remijem zadržao bod više od Empolija koji se i dalje nalazi u opasnoj zoni.

Rezultati iz Monze i Udina označili su kraja nadanja za Sassuolo koji nakon 11 prvoligaških godina seli u Serie B.

U prvom nedjeljnom susretu Sassuolo je kod kuće, u još jednom derbiju začelja, izgubio od Cagliarija sa 0-2.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, gosti dolaze u vodstvo pogotkom Pratija u 71. minuti. Na 2-0 je povećao Lapadula udarcem s bijele točke u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Uoči zadnjeg kola poznata su dva putnika u niži rang natjecanja, to su već od ranije otpisana Salernitana, te Sassuolo.