Serie A

VIDEO I Lukaku odveo Napoli do nove pobjede

U prvoj utakmici 7. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na stadionu Diego Armando Maradona u Napulju pobijedio Como sa 3-1 (1-1).
Sport / Nogomet | 04. 10. 2024. u 23:43 Bljesak.info

Domaća momčad je već u 1. minuti povela golom Scota McTominaya na asistenciju Romelua Lukakua, koji je zaslužio epitet igrača utakmice. Gosti su izjednačili u 43. minuti pogotkom Gabriela Strefezze.

U drugom poluvremenu Lukaku je u 53. minuti realizirao kazneni udarac za 2-1, a potom u 86. minuti bio asistent Davidu Neresu za konačnih 3-1.

Napoli je tako došao do pete pobjede u novoj sezoni Serie A, što momčad pod vodstvom Antonija Contea sa 16 bodova drži na vrhu ljestvice, ispred Juventusa koji ima 12 bodova i utakmicu manje. Como je sa osam bodova na desetoj poziciji.

U Veneto derbiju nogometaši Verone preokretom su stigli do pobjede 2-1 (1-1) protiv Venezije.

Gosti su poveli u 3. minuti golom Gaetana Oristania. No, već u 9. minuti je izjednačio Danac Casper Tengstedt.

Verona je do pobjede došla u 81. minuti, a pogodak je upisan kao autogol finskog vratara Venezije Jesseja Joronena, jer je promijenio smjer lopti.

Verona je sa devet bodova skočila na deseto mjesto, a Venezija je sa četiri boda ostala predzadnja.