prva liga

Malčićev hat-trick u Gabeli, GOŠK izbio na drugu poziciju

Sport / Nogomet | 10. 05. 2015. u 17:38 R. I.

U posljednjoj utakmici 25. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine GOŠK je u Gabeli svladao Gradinu s 3:0.

Sva tri gola postigao je Željko Malčić koji je svoj hat-trick ostvario do poluvremena. Malčić je sada vodeći strijelac ove lige, s tri pogotka više od Zdenka Jurčevića iz Čapljine.

Ovom pobjedom GOŠK je izbio na drugu poziciju i ima tri boda manje od vodeće Mladosti iz Doboj-Kaknja. Bratstvo i Budućnost imaju 47 bodova koliko i GOŠK, pa će se borba za prvo mjesto nastaviti do kraja.

Trenutno najbolji strijelac lige Željko Malčić istaknuo je za Bljesak.info kako je zadovoljan današnjom utakmicom.

''Poveli smo rano, dali tri gola, i mirno priveli utakmicu kraju. Uvijek kažem, nije važno tko daje golove, važno je da pobjeđujemo i da idemo na prijed.

Uz našu odličnu igru poklopilo se dosta toga, pa smo potiho prišli na drugo mjesto i postali najozbiljniji kandidat za Premijer ligu. Idemo utakmicu po utakmicu, pa tako i sljedeće kolo protiv Branitelja, gdje idemo na pobjedu'', rekao je Malčić.

Trener GOŠK-a Darko Vojvodić kazao je kako je GOŠK danas odigrao dva potpuno različita poluvremena.

''U prvom poluvremenu smo stekli prednost za koju smo znali da ćemo je održati do kraja, pa smo u drugom poluvremenu smanjili u ler. Izašli su najbolji igrači - Stjepanović, Mornar i Bošnjak, a priliku su dobili mlađi.

Naravno, nije fer ni sportski da nekome date 5-6 golova, a onda odete u goste i jedva zabijete jedan. Smatram da je 3:0 sasvim korektan rezultat, i za nas i za protivnike, a ovime smo pokazali jedan sportski fair-play'', rekao je Vojvodić za Bljesak.info.

On je dodao kako je GOŠK u uzlaznoj putanji te kako ide po pobjedu kod Branitelja sljedeće kolo.

''Ušli smo u jednu jako lijepu seriju, a u prvom poluvremenu se vidjelo kako smo mi davno prevazišli ovaj rang natjecanja. Igramo tečno, kvalitetno, igramo uz to i agresivno uz dobru fizičku spremnost, a pri tome smo dosta taktički jaki, i to je ono što sam ja od igrača tražio.

Branitelja sam gledao jučer u Čapljini, dosta je dobra i kvalitetna ekipa, i utakmica protiv njih će biti sigurno teža nego danas, no uz puno poštovanje ja mislim da smo mi ti koji se trenutno pitamo, tako da idemo po pobjedu u Mostar'', zaključio je Vojvodić.

Trener Gradine čestitao je GOŠK-u na zasluženoj pobjedi.

''GOŠK je bio dosta bolji i zasluženo pobijedio. Mi smo pokušali iznenaditi GOŠK-a, ali nismo imali ni snage ni ideje da dođemo do kvalitetnog rezultata. Sve je bilo fer i korektno, GOŠK je jako dobra ekipa, čak mislim da je najbolja ekipa u ligi.

Želim im uspjeh u borbi za sami vrh, jer su to zaista i zaslužili'', rekao je trener Srebrenika Smail Karić za Bljesak.info.

Jučer je Branitelj ostvario važnu pobjedu u Čapljini, a susret Rudara i Metalleghea prekinut je kod rezultata 0:1 nakon što su domaći igrači udarili glavnog suca Olivera Kožula i razbili mu arkadu.