Sve više problema za Guardiolu

Manchester City osvojio samo bod

Ni čak 13 minuta nadoknade nije bilo dovoljno igračima Manchester Cityja da pronađu put još jednom do mreže Evertona. Odigrali su samo 1:1, pa Arsenal ima veliku priliku eventualnim trijumfom protiv Brightona povećati svoju prednost
Sport / Nogomet | 31. 12. 2022. u 18:42 Bljesak.info

Posljednjeg dana stare 2022. godine, odigrane su još četiri utakmice Premiershipa. Ni čak 13 minuta nadoknade nije bilo dovoljno
igračima Manchester Cityja da pronađu put još jednom do mreže Evertona. Odigrali su samo 1:1, pa Arsenal ima veliku priliku eventualnim trijumfom protiv Brightona povećati svoju prednost na velikih sedam bodova, što nitko nije očekivao prije početka sezone.

Za City je dobro počelo, jer je u 24. minuti Haaland zabio gol. Prethodno je Riyad Mahrez primio loptu na rubu šesnaesterca, prošao Mykolenka pa uposlio Norvežanina. Everton je došao do boda, Demarai Gray je iskoristio poklon loptu Rodria u 64. minuti.

Nakon dva vezana poraza, Crystal Palace je bez većih problema savladao Bournemouth. Jordan Ayew je ostao sam na prvoj stativi, pa nije imao realizatorskih problema. Olise je bio asistent i kod drugog gola, strijelac je bio Eberechi Eze.

Ward-Prowse je bio u centru pažnje okršaja Fulham - Southampton. Prvo je postigao autogol, a onda su iskupio u 56. minuti golom za 1:1. Na kraju je ipak Fulham uzeo tri boda zahvaljujući Palhinhi koji pogađa dvije minute prije kraja. U sedmoj minuti nadoknade Mitrović nije iskoristio jedanesterac.

Igrači Newcastlea su imali totalnu dominaciju, uputili su 15 udaraca prema golu, četiri u okvir, ali se Leeds nekako obranio, ostalo je početnih 0:0.