Premiership

Manchester United do pobjede u sudačkoj nadoknadi

U susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio Fulham sa 2-1, pogotkom u sudačkoj nadoknadi.
Sport / Nogomet | 13. 11. 2022. u 22:03 Bljesak.info

Peta je to pobjeda "Crvenih vragova" u posljednjih šest susreta u svim natjecanjima, a gol odluke zabio je 18-godišnji Alejandro Garnacho u drugoj minuti nadoknade.

United je poveo u 14. minuti golom Christiana Eriksena, izjednačio je Daniel James nakon sat vremena igre, a kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, mladi Argentinac je zabio za pobjedu.

Aston Vila je nastavila svoj preporod pod vodstvom španjolskog stručnjaka Unaija Emeryja upisavši i drugu ligašku pobjedu u nizu.

Nakon što je pobijedila Manchester United sa 3-1, Villa je u nedjelju na gostovanju porazila Brighton & Hove Albiona sa 2-1.

Domaćin je poveo već u 49. sekundi utakmice kada je argentinski veznjak Alexis Mac Allister presjekao dodavanje vratara Emiliana Martineza prema Douglasu Luizu izvan kaznenog prostora i zakucao loptu u mrežu. Bio je to Brightonov najbrži gol ikada u Premier ligi.

Međutim, gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat, a oba gola zabio je Danny Ings. U 20. minuti je s bijele točke zabio za 1-1, a pobjedu gostima donio je golom u 54. minuti.

REZULTATI:

U nedjelju:

Brighton & Hove Albion - Aston Villa 1-2 (Mac Allister 1 / Ings 20-11m, Ings 54)
Fulham - Manchester United 1-2 (James 61 / Eriksen 14, Garnacho 90+3)

U subotu:

Manchester City - Brentford 1-2 (Foden 45+1 / Toney 16, 90+8)
Bournemouth - Everton 3-0 (Tavernier 18, Moore 25, Anthony 69)
Liverpool - Southampton 3-1 (Firmino 6, Nunez 22, 42 / Adams 9)
Nottingham Forest - Crystal Palace 1-0 (Gibbs-White 57)
Tottenham Hotspur - Leeds United 4-3 (Kane 25, Davies 51, Bentancur 81, 83 / Summerville 9, Rodrigo 43, 76)
West Ham United - Leicester City 0-2 (Maddison 8, Barnes 68)
Newcastle United - Chelsea 1-0 (Willock 67)
Wolverhampton Wanderers - Arsenal 0-2 (Odegaard 55, 75)