liga prvaka

Maribor i Partizan minimalno, senzacija u Bugarskoj

Sport / Nogomet | 14. 07. 2015. u 22:18 S. M.

Nogometaši Maribora pobijedili su kazahstansku Astanu 1:0 u prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka, a iznenađenje večeri priredio je moldavski prvak Milsami pobijedivši na gostovanju Ludogorec 1:00.

Maribor je stigao do pobjede na stadionu Ljudski vrt golom Marka Šuler u petoj minuti utakmice.

Slavio je i srpski Partizan, također s minimalnih 1:0, protiv gruzijskog Dila Gorija. Jedini pogodak postigao je Stefan Babović iz slobodnog udarca u 83. minuti.

Najveće iznenađenje priredio je moldavski prvak Milsami Orhei koji je kao gost porazio bugarski Ludogorec 1:0. Pogodak odluke zabio je Alexandru Antoniuc u 41. minuti.

Milsami je prošle sezone priredio senzaciju osvojivši naslov prvaka nakon višegodišnje dominacije Šerifa. Milsami je samo pet godina u Prvoj ligi, a sada je stigao i do iznenađenja u kvalifikacijama LP.

Norveški Molde je ostvario najuvjerljiviju pobjedu porazivši armenski Pjunik 5:0 uz po dva gola Elyounoussija (35, 44) i Kamare (84, 90+2). Među strijelce se upisao i Mostrom (90+5). Uvjerljiv je bio i albanski Skenderbeu porazivši sjevernoirski Crusaders 4:1.

Steaua je na gostovanju u Slovačkoj pobijedila Trenčin 2:0, a gostujuću pobjedu ostvario je i finski HJK Helsinki protiv latvijskog Ventspilsa 3:1.