2. Bundesliga

Prava drama među favoritima u završnici njemačke "Zweite"

Werder je protiv Kiela poveo 2:0 pogocima Füllkruga i Duckscha, no tada je momčad iz Bremena prestala igrati dok su gosti počeli kreirati senzaciju za konačnih 2:3.
Sport / Nogomet | 29. 04. 2022. u 22:38 Bljesak.info

U samoj završnici njemačke druge nogometne lige, popularne Zweite, neki favoriti kao da gube tlo pod nogama.

Konkurencija u drugoj diviziji Njemačke iznimno je jaka, jer se za povratak među elitu bore neki od najpoznatijih njemačkih klubova, kao što su Schalke, HSV, Werder, Nürnberg, Hannover, Karlsruhe.

Jedna od momčadi koja ima šansu izboriti plasman među prvoligaše je St. Pauli, kultni klub sa sjevera.

St. Pauli je u petak u 32. kolu pogotkom Kyereha s bijele točke u 74. minuti imao tri boda u rukama protiv Nürnberga. No, gosti su uspjeli izjednačiti u drugoj minuti sudačke nadoknade, strijelac je bio Duman.

St. Pauli je dva kola prije kraja na 54 boda, ali kiksao je i vodeći Werder pa se dva kola prije kraja prvenstvo čini vrlo neizvjesnim.

Werder je protiv Kiela poveo 2:0 pogocima Füllkruga i Duckscha, no tada je momčad iz Bremena prestala igrati dok su gosti počeli kreirati senzaciju.

Prije isteka prvog dijela utakmice smanjili su autogolom Füllkruga. A u drugom dijelu Werder si je uspio zabiti još jedan gol, ovoga puta u vlastitu mrežu loptu je poslao Jung. Junak preokreta Kiela postao je Korb u 85. minuti.

Werder je ostao drugi s 57 bodova, dva manje od vodećeg Schalkea (pobjeda od 2:1 na gostovanju kod Sandhausena).

Darmstadt može dostići Werder i prestići St. Pauli, pobijedi li u subotu Erzgebirge Aue.

Izvjesne šanse za plasman na treću poziciju ima i HSV, koji gostuje kod otpisanog Ingolstadta.

Podsjećamo, dvije prvoplasirane momčadi iz druge lige izravno se plasiraju u prvu Bundesligu, dok trećeplasirani razigrava protiv 16. ekipe na tabeli prvoligaša.